O zatrzymaniu Tomasza Sz. przez CBA poinformował w serii wpisów na Twitterze Jan Piński, redaktor naczelny portalu wiesci24.pl.

Sz. w rękach CBA jest nie po raz pierwszy. W styczniu 2018 r. wraz z ośmioma innymi osobami został zatrzymany w sprawie dotyczącej między innymi zorganizowanej grupy przestępczej działającej od lipca 2015 r. do grudnia 2017 r. Jej członkowie, powołując się na wpływy w służbach specjalnych: SKW, ABW, CBA, w instytucjach państwowych, policji, ministerstwach, urzędach celnoskarbowych, mieli przyjmować korzyści majątkowe – co najmniej 1,2 mln zł. Niektórzy z członków grupy mieli podawać się za funkcjonariuszy służb specjalnych, posługując się fałszywymi legitymacjami. Wśród zatrzymanych był właśnie Tomasz Sz. wówczas wicenaczelny tygodnika „Służby Specjalne”. Miał przedstawiać się jako agent CBA.

Portal wiesci24.pl, w którego kierownictwie znajduje się Tomasz Sz., Dorota Kania, redaktor naczelna Telewizji Republika, w jednym ze swoich tekstów określa mianem "ścieku nienawiści".

"Hejterskim portalem Wieści24.pl kieruje Jan Piński, skompromitowany dziennikarz, partner szachowy Romana Giertycha i jego bliski znajomy" - napisała Kania.

Piński jednoznacznie zareagował niedawno na zatrzymanie przez CBA wspomnianego Romana Giertycha. Stwierdził, że adwokat "dla dziennikarzy był przystanią wolności". "Jeżeli zostanie pozbawiony wolności, to wolność słowa w Polsce umrze" - twierdził Piński.