Ucieczka od odpowiedzialności i wolności 

  

Jedną z charakterystycznych cech ruchów i środowisk liberalnych, lewicowych i lewackich jest mentalność odrzucająca logikę, w tym zasadę sprzeczności. Ujawniły to również ostatnie demonstracje.

Głównym ich hasłem był postulat, aby nie odbierać kobietom wolności, polegającej również na możliwości zabijania poczętych istot ludzkich. Hasło to zakłada, że człowiek jest bytem obdarzonym wolnością. Jednak z drugiej strony sami protestujący przekonują, że ich udział w tych zgromadzeniach wcale nie był aktem wolności, lecz koniecznością – oni musieli się tak zachować. Otóż wcale nie musieli – nikt ich nie przymusił do wyjścia na ulice. Mogli, wiedząc, że ich uczestniczenie w protestach może w konsekwencji spowodować śmierć setek osób zarażonych koronawirusem, wyrazić swój protest inaczej lub w innym, bezpiecznym czasie. Przerzucanie odpowiedzialności za skutki swoich złych decyzji na Jarosława Kaczyńskiego, PiS i Kościół jest formą ucieczki od wolności i odpowiedzialności.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts