Kolejna prowokacja

  

Podczas protestu zwolenników aborcji we Wrocławiu doszło do kolejnej prowokacji ze strony Roberta Biedronia. Na nagraniach widać, jak chcąc przełamać kordon policji, wbiega w stojących funkcjonariuszy, wymachuje im przed twarzą parasolem i po krótkiej szarpaninie zostaje przez nich wyprowadzony.

Całe zajście było profesjonalnie sfilmowane i natychmiast zamieszczone w mediach społecznościowych, z komentarzem Biedronia, jakoby został uderzony przez policjanta. Na to tylko czekały pewne portale, które tak opisywały całe zajście: „Porażające nagranie, Robert Biedroń pobity przez policję”. Bulwersujące jest również to, że europosłowi towarzyszył Krzysztof Śmiszek, który wcześniej ujawnił, że ma koronawirusa. Warto przypomnieć, że Biedroń w podobnej sytuacji był oskarżony za uderzenie policjanta w twarz. Doszło do tego 11 listopada 2010 r., gdy Biedroń, wówczas działacz środowisk LGBT, znajdował się wśród blokujących legalny marsz, który w Święto Niepodległości przechodził przez Warszawę. Po pięcioletnim procesie Robert Biedroń został uniewinniony, a sąd uzasadnił swój wyrok m.in. tak: „Nie mógł pobić policjanta z uwagi na to, jakie środowiska reprezentuje”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts