Skuteczność warszawskich śledczych

  

Główny wątek jednego z największych skandali gospodarczych ostatnich lat − afery GetBacku – trafił do sądu. Po dwóch latach śledztwa Prokuratura Regionalna w Warszawie oskarżyła o udział w oszustwie na około 3 mld zł (!) 16 osób.

Na ławie oskarżonych zasiądzie m.in. Konrad K., były prezes windykacyjnej spółki GetBack, a także byli szefowie Idea Banku, który sprzedawał wątpliwe obligacje tej firmy. Tak szybkie działania i to w tak skomplikowanej sprawie gospodarczej świadczą o skuteczności i determinacji śledczych z warszawskiej prokuratury regionalnej. Oczywiście przed nimi do wyjaśnienia jeszcze inne wątki, które pojawiły się w śledztwie dotyczącym afery GetBacku (w tym rola, jaką odegrał w niej jeden z najbogatszych Polaków, Leszek Cz.), ale już widać, że przestępcy giełdowi nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts