Głosowanie w Senacie jeszcze dziś? Grodzki potwierdza

W poniedziałek, po zakończeniu rozpatrywania nowelizacji ustaw dotyczących przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19, odbędzie się głosowanie nad nią - zapowiedział marszałek Sejmu Tomasz Grodzki.

Fot. Marta Marchlewska - Wilczak/Kancelaria Senatu


W poniedziałek po południu zebrał się Senat; pierwszym punktem zaplanowanego na trzy dni posiedzenia jest nowela ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19.

Na briefingu prasowym przed rozpoczęciem posiedzenia marszałek Grodzki stwierdził, że nowela tzw. ustawy covidowej trafiła do Senatu „w kształcie dalekim od doskonałości a co więcej posłowie wnioskodawcy byli nieobecni na komisji zdrowia”. 

Słyszałem, że tym razem z przyczyn rzeczywiście zdrowotnych; reprezentował ich jednak rząd w osobie pana wiceministra Sławomira Gadomskiego z Ministerstwa Zdrowia.
- powiedział Grodzki.

Zaznaczył, że senatorowie i rządzący zaproponowali do nowelizacji kilka poprawek, które w dużej części senacka komisja zdrowia będzie rekomendowała. 

Wiem, że będą również zgłaszane poprawki na sesji plenarnej. To oznacza, że będzie musiała zebrać się ponownie komisja. Mam nadzieję, że choćby późnym wieczorem uda się tę ustawę przegłosować w finalnym kształcie i odesłać do Sejmu.
- powiedział marszałek Sejmu.

Później po rozpoczęciu obrad Senatu Grodzki poinformował, że głosowanie w sprawie nowelizacji ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 planowane jest po zakończeniu rozpatrywania tego punktu.

Poinformował też, że w poniedziałek komisja zdrowia „dostrzegła potrzebę wprowadzenia zmian legislacyjnych wykraczających poza materię ustawy i (...) przedstawiła wniosek o podjęcie inicjatywy ustawodawczej”. Chodzi o zniesieniu zakazu handlu w niedzielę na czas pandemii i 90 dni po jej zakończeniu. Jak mówił, rozwiązanie takie pozwoli „rozrzedzić masy ludzki w sklepach i galeriach handlowych a z drugiej strony powinno się pozytywnie przysłużyć przedsiębiorcom”.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Senat #głosowanie

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo