W kolejnym wpisie Błaszczak podkreślił, że w czasie epidemii żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają także osoby starsze. "Pod opieką żołnierzy jest ponad 1300 seniorów. Dziś terytorialsi m.in. dostarczyli ciepłe posiłki podopiecznym Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich" - napisał minister.

Resort obrony poinformował zaś na Twitterze, że logistycy z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, zabezpieczając pracę żołnierzy w punktach drive-thru, domach pomocy społecznej i szpitalach, przetransportowali z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych 500 tys. par rękawic, 90 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych, 500 tys. maseczek, 40 tys. kombinezonów i 15 tys. przyłbic.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oświadczyło, że przeszkolenie w zakresie pobierania materiału biologicznego od osób narażonych na zakażenie koronawirusem przeszli marynarze z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. "Jesteśmy w gotowości do wsparcia cywilnej służby zdrowia" - zapewniło na Twitterze Dowództwo Generalne.