Konflikt w Górskim Karabachu. Rau: "Szansa na postęp ws. zakończenia zbrojnej konfrontacji"

Rozmowy szefów dyplomacji Armenii i Azerbejdżanu w Waszyngtonie stworzyły szansę na postęp ws. zakończenia zbrojnej konfrontacji w Górskim Karabachu - zaznaczył minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Jak dodał, liczymy na implementację uzgodnionego zawieszenia broni.

/ Vargunn / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

- "Rozmowy szefów dyplomacji Armenii i Azerbejdżanu w Waszyngtonie stworzyły szansę na postęp ws. zakończenia zbrojnej konfrontacji w Górskim Karabachu. Liczymy na implementację uzgodnionego zawieszenia broni i kontynuację pokojowych negocjacji pod egidą Grupy Mińskiej"

- napisał Rau na Twitterze.

W niedzielę Departament Stanu USA we wspólnym komunikacie z rządami Armenii i Azerbejdżanu ogłosił, że od poniedziałku od godz. 8 rano czasu lokalnego w Górskim Karabachu zacznie obowiązywać rozejm humanitarny.

Departamentu Stanu opublikował ten komunikat po piątkowych spotkaniach w Waszyngtonie sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo z szefami dyplomacji Armenii i Azerbejdżanu.

W Górskim Karabachu już dwukrotnie wcześniej ogłaszano porozumienia o zawieszeniu broni, wypracowane pod auspicjami Rosji. Nie okazały się one trwałe, strony oskarżały się wzajemnie o łamanie postanowień.

O Górski Karabach toczą się najkrwawsze od ponad ćwierć wieku walki. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Armenia #Azerbejdżan #Zbigniew Rau #Górski Karabach #Mike Pompeo

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo