Krystyna Pawłowicz publikuje fakty i dodaje: "Nie dajmy ulicy manipulować treścią wyroku TK!"

Nie dajmy ulicy manipulować treścią wyroku Trybunału Konstytucyjnego - napisała na Twitterze sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz. Jak podkreśliła, wyrok TK wejdzie w życie dopiero po jego publikacji.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Uwaga! Nie dajmy ulicy manipulować treścią wyroku TK. Fakty są takie: Wyrok: - NIE dotyczył zakazu aborcji w wypadku GWAŁTU; - NIE dot. zakazu aborcji w razie ZAGROŻENIA ŻYCIA MATKI; - NIE zakazuje BADAŃ PRENATALNYCH; - Wejdzie w życie dopiero PO jego publikacji" - napisała na Twitterze sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz.

Dodała, że nagranie pełnego tekstu uzasadnienia wyroku TK krąży na Youtube, a w nim w końcowej części uzasadnienia też wyjaśnienie skutków prawnych i legislacyjnych orzeczenia. "Uzupełnię, że wyrok NIE dot. aborcji w wypadku nie tylko zagrożenia ŻYCIA matki, ale TEŻ jej ZDROWIA. Nie dajmy sobą manipulować" - napisała na Twitterze prof. Pawłowicz.

Od czwartkowej nocy w całej Polsce trwają protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. To skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Po ogłoszeniu wyroku rozpoczęły się protesty w całej Polsce organizowane m.in. przez "Strajk kobiet". Manifestujący przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego protestowali m.in. pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą PiS w Warszawie oraz na ulicach wielu miast w Polsce. W niedzielę w całej Polsce trwają protesty przed kościołami oraz w kościołach w różnych miastach.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo