Terytorialsi pomagają dostarczać paczki dla powstańców warszawskich

Paczki pełne polskiej żywności trafiają do ponad tysiąca powstańców warszawskich – wszystkich, którzy mieszkają w Polsce. Wszystko po to, aby pokazać, że patriotyzm ma różne wymiary i poza wartościami duchowymi istnieje również świadomość konsumencka.

media.terytorialsi.wp.mil.p

Bowiem w paczkach znajdują się produkty polskie i lokalne. Inauguracja programu, która miała miejsce już we wrześniu, to symboliczne podziękowanie Powstańcom Warszawskim.

- To wyraz wdzięczności w wymiarze symbolu dla powstańców, których trud, wysiłek i determinację staramy się podkreślać każdego dnia zarówno w wymiarze wsparcia finansowego, jak i podarunkowego, i symbolicznego jak ten

podkreślił szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, minister Jan Józef Kasprzyk 

Paczki pomagają dostarczyć żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którym bliska jest idea Państwa Podziemnego. Również Terytorialsi z 4. W-MBOT włączyli się do akcji i odwiedzili bohaterów powstania mieszkających na terenie Warmii i Mazur. Była to znakomita okazja by bliżej poznać kombatantów i przede wszystkim wysłuchać żywej relacji z tamtych tragicznych czasów. Akcja wpierana jest również przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Inauguracja akcji „Paczka dla Powstańca” odbyła się 30 września w siedzibie KOWR w Warszawie. „Paczka dla Powstańca” to najnowsza odsłona promocji polskiej żywności organizowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który przygotował paczki złożone tylko z produktów polskich producentów. Artykuły – łącznie blisko 19 000 szt. – zostały przekazane nieodpłatnie przez krajowych producentów żywności. W akcję zaangażował się także Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (UdSKiOR), Związek Powstańców Warszawskich oraz Wojska Obrony Terytorialnej, które zapewniają dystrybucję paczek.

 

 Źródło: media.terytorialsi.wp.mil.pl, niezalezna.pl

#MON #Wojska Obrony Terytorialnej #WOT #Terytorialsi #Paczki dla powstańców

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo