Kościoły to za mało... Lewicowi agresorzy wyładowali się na pomniku Jana Pawła II

Dziś w całej Polsce profanowano kościoły i dochodziło do protestów, których uczestnicy wykrzykiwali wulgarne hasła. Okazuje się, że niszczenie świątyń to dla lewicowych bojówkarzy za mało. W Poznaniu zdewastowali pomnik św. Jana Pawła II.

twitter.com/@sIodkawewino

Pomnik papieża Polaka pod katedrą w Poznaniu oblano farbą i zawieszono na nim szarfę z hasłem "aborcja bez granic".

Na posągu zawieszono również charakterystyczne dla strajku kobiet wieszaki, oraz przyklejono różnego rodzaju plakaty. Policja nie ma na razie oficjalnej informacji o tym fakcie.

Do zdarzenia doszło podczas protestu. Po kilkudziesięciu minutach skandowania przy katedrze tłum ruszył w stronę siedziby PiS. Tam skandowano hasła "chcemy zdrowia, nie zdrowasiek", "precz z Kaczorem dyktatorem". Wznoszono też wulgarne, antyrządowe i antypisowskie okrzyki.

To nie pierwsze miejsce, które sprofanowali dziś protestujący. W niedzielę w wielu miastach w Polsce, w ramach kolejnego dnia protestu związanego z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów o dopuszczalności aborcji, przed kościołami, a także w ich wnętrzach, odbywały się protesty, dochodziło do incydentów. Dewastowane były również fasady kościołów.

 

 Źródło: niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo