Boją się nazwać, o co się biją

  

Uczestnicy protestów w obronie możliwości zabijania niepełnosprawnych dzieci na hymn swoich protestów wybrali, na pierwszy rzut oka od czapy, marsz imperialny z „Gwiezdnych wojen”. Ale wbrew pozorom powód takiego wyboru jest racjonalny: marsz nie ma słów, ma tylko wojowniczą melodię.

I o to chodzi, bo nie da się napisać romantycznej, porywającej pieśni o tym, że jest się za zabijaniem dzieci z zespołem Downa. Z tego samego powodu na transparencie pojawiło się hasło „Wyp…ć”. Bluzg, podobnie jak marsz imperialny, nie wymaga uzewnętrzniania poglądów, wytłumaczenia, o co konkretnie nam chodzi. Bo to, o co chodzi, jest na tyle brzydkie, że nikogo – poza zdecydowanie mniejszościową grupą – nie podrywa do wyjścia na ulice. Pomysł „Gazety Wyborczej”, by kłamliwie ogłosić, że na biuro poselskie PiS napadli kibice Arki Gdynia, jest dowodem zatrucia się własną propagandą. Przez lata pisali, że kibice to banda bezmózgów szukających zadymy, aż w końcu sami uwierzyli, iż dla bójki pójdą oni pomagać ekipie z tęczowymi flagami. Polecam tym mediom oprawę kibiców Arki z wizerunkami Eugeniusza Kwiatkowskiego i budowniczych Gdyni. Ona ma mądrą treść, w przeciwieństwie do waszego agresywnego bełkotu.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts