Hart zajął na ostatnim etapie 13. miejsce, ale pojechał szybciej o 39 sekund od lidera wyścigu Australijczyka Jaia Hindleya (Sunweb) i z taką różnicą wyprzedził go w klasyfikacji generalnej, gdyż startowali mając dokładnie ten sam czas po 20 etapach. Na trzecim stopniu podium Giro stanął kolejny zawodnik ekipy Sunweb, Holender Wilco Kelderman.

Tao Geoghegan Hart triumfuje w Giro d'Italia

Najszybciej 15-kilometrową trasę "czasówki" pokonał mistrz świata w tej konkurencji, kolega klubowy Harta, Włoch Filippo Ganna. Najlepszy z Polaków, Kamil Gradek (CCC) zajął dziewiątą lokatę. Rafał Majka w niedzielę uzyskał 68. wynik.

Kłopoty zdrowotne uniemożliwiły Rafałowi Majce zajęcie lepszego miejsca w wyścigu

Majka (Bora-Hansgrohe) ukończył rywalizację na 12. pozycji w klasyfikacji generalnej. Polak walczył o czołowe lokaty, ale w ostatnim tygodniu miał jednak kłopoty zdrowotne i w sobotę w Sestriere stracił miejsce w pierwszej dziesiątce.

Takie dni  nie są przyjemne dla kolarza. Problemy, z którymi zmagałem się przez ostatnie dni sprawiły, że nie mogłem dziś podjąć walki. Wczoraj myślałem nawet o wycofaniu się z wyścigu, ale poddanie się 2 dni przez końcem byłoby pójściem na łatwiznę

- komentował Majka w mediach społecznościowych.

Wszystkie poprzednie starty w Giro kolarz z Zegartowic kończył w czołówce: był siódmy (2013), szósty (2014), piąty (2016) i ponownie szósty (2019). Pożegnanie z niemiecką ekipą Bora-Hansgrohe nie było więc takie, o jakim marzył. W następnym sezonie Majka będzie się ścigać w drużynie triumfatora Tour de France Słoweńca Tadeja Pogacara - UAE Team Emirates, z którą kontrakt sfinalizował w trakcie Giro.