Borowski kontra protestujący. Opozycjonista z czasów PRL usłyszał: "zamknij mordę" i "wypi***alaj"

W całej Polsce od czwartku trwają protesty po wyroku Trybunału Sprawiedliwości, według którego aborcja eugeniczna nie jest zgodna z konstytucją. Zwolennicy liberalizacji prawa aborcyjnego od kilku dni w wulgarny sposób odnoszą się do wszystkich, którzy stoją po stronie życia. Namiastki „kultury” i "ogłady" środowisk feministycznych doświadczył dziś na Krakowskim Przedmieściu były działacz opozycji z czasów PRL i szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” Adam Borowski.

Twitter/@Samuel_Pereira

Przed kościołem św. Krzyża odbył się w niedzielę protest związany z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów o dopuszczalności aborcji. Doszło do przepychanek i incydentów. Interweniowała policja. Oddzieliła protestujących od kościoła radiowozami. 

Grupa świeckich osób modli się na schodach prowadzących do kościoła. Na chodniku znajduje się kilkadziesiąt młodych osób skandujących: „wypier…, „piekło kobiet”, „prawa kobiet”. Mają plakaty z napisami: „Katolicy katują kobiety”, „Wara od kobiecych wyborów”. Mają tęczowe i czarne flagi. 

Wcześniej doszło do przepychanek oraz prób wtargnięcia manifestantów do kościoła. Wejścia do świątyni pilnowali młodzi mężczyźni. Na kurtkach mieli naszywki z napisem „Straż Marszu Niepodległości”.

Z protestującymi starł się również Adam Borowski. Na zamieszczonym w sieci nagraniu widać, jak został potraktowany przez środowiska feministek.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

 

#Adam Borowski #aborcja #protesty po wyroku TK

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo