Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki przegrały w Łodzi z Serbią 0:3 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Przed ołtarzem skandowali: "mamy dość!". 30 osób spisanych po wiecu w katedrze. WIDEO

Około 30 osób spisali policjanci po tym, gdy dziś doszło do zakłócenia i przerwania mszy w katedrze w Poznaniu. W trakcie eucharystii grupa osób stanęła przed ołtarzem z transparentami o treściach związanych z prawem do aborcji. Msza została przerwana.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/GrupaStonewall screen

Uczestnicy wiecu wyszli przed ołtarz po zakończeniu odczytywania Ewangelii. Skandowali: "mamy dość!". Trzymali transparenty m.in. z hasłami: "katoliczki też potrzebują aborcji", "katoliczko nie jesteś sama" oraz o treściach antyklerykalnych. Rozrzucili ulotki i zaczęli klaskać.

Sprawujący mszę proboszcz parafii katedralnej ks. Ireneusz Szwarc poprosił przybyłych o zakończenie zakłócania mszy i o zawiadomienie policji. "To wy jesteście bezbożnikami! Barbarzyńcy" - krzyczeli uczestnicy wiecu.

Po kilku minutach ks. Szwarc poinformował, że w związku uniemożliwieniem godnego sprawowania mszy św., w związku ze złamaniem przepisów sanitarnych oraz aby nie doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu przerywa odprawianie mszy św. Udzielił parafianom dyspensy i poprosił wiernych o opuszczenie katedry.

Kom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji powiedział dziś, że uczestnicy wiecu zostali po przerwanej mszy spisani przez funkcjonariuszy.

"Wszystkie osoby podają swoje dane adresowe, więc nie ma potrzeby by kogokolwiek zatrzymywać. Mamy też materiał dotyczący przebiegu zajścia, teraz będzie on analizowany"

- powiedział Święcichowski.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#protest #aborcja #kościoły #wyrok Tk #Poznań

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo