Z komunikatu portugalskiego rządu wynika, że od piątku liczba przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 zwiększyła się o 3669, do 116 109.

Podczas ostatniej doby potwierdzono 21 ofiar śmiertelnych Covid-19. Od początku epidemii wskutek Covid-19 w kraju zmarło 2297 osób.

W sobotę po południu Costa powiedział, że w Portugalii, podobnie jak w sąsiedniej Hiszpanii, nasiliła się znacząco dynamika zakażeń koronawirusem. Dodał, że oprócz obowiązującego od soboty w całym kraju nakazu noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych w najbliższym czasie mogą zostać wprowadzone kolejne obostrzenia.

W dalszym ciągu duże przyrosty zakażeń obserwuje się w Hiszpanii, gdzie do piątkowego wieczora liczba zakażeń przekroczyła poziom 1,04 mln, a zgonów 34,7 tys.

Dziś hiszpański resort zdrowia nie podaje danych dotyczących rozwoju epidemii, ale ze statystyk regionalnych służb medycznych wynika, że w kilku wspólnotach autonomicznych zanotowano rekordową dobową liczbę infekcji. Jedną z najwyższych zanotowano w Katalonii, gdzie od piątku na Cvid-19 zachorowało ponad 6 tys. osób.

W całej Hiszpanii podczas ostatnich 24 godzin zanotowano 83 zgony osób zainfekowanych koronawirusem. Najwięcej przypadków śmiertelnych potwierdzono podczas ostatniej doby we wspólnocie autonomicznej Katalonii – 48.