Logar został poddany testowi w piątek, nazajutrz po zakończeniu trzydniowej wizyty w krajach bałtyckich, gdzie spotkał się ze swoimi odpowiednikami na Łotwie - Edgarsem Rinkeviczsem, w Estonii - z Urmasem Reinsalu, a na Litwie - z Linasem Linkevicziusem oraz z Cichanouską. O udaniu się szefów dyplomacji na kwarantannę poinformowali oni za pośrednictwem swoich rzeczników i mediów społecznościowych.

Przywódczyni białoruskiej opozycji, która mieszka na uchodźstwie na Litwie, "zaprzestała wszelkich bezpośrednich kontaktów" i zostanie poddana testowi - powiedziała jej rzeczniczka Anna Krasulina. "To w żaden sposób nie utrudnia pracy jej zespołu" - przekazała rzeczniczka, dodając, że "wszystkie spotkania odbywają się online".

Również prezydent RP Andrzej Duda uzyskał w sobotę pozytywny wynik testu na koronawirusa, kilka dni po powrocie ze stolicy Estonii, Tallina. Chociaż nie wiadomo, przy jakiej okazji 48-letni Duda został zakażony, to – jak wskazuje AFP - w poniedziałek brał udział w forum inwestycyjnym w Tallinie, gdzie spotkał się z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid i prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem.

Kaljulaid wskazała następnie na Facebooku, że została przebadana po powrocie z wizyty Francji w piątek i że wynik testu był negatywny. Z kolei Radew skrócił swój pobyt w Tallinie. We wtorek wrócił do Sofii i poddał się kwarantannie z powodu kontaktu z osobą zakażoną w swoim kraju - pisze AFP.