Feministki i środowiska LGBT mają już plan na niedzielę. Na cel biorą kościoły

Od momentu wydania przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenie dotyczącego tzw. aborcyjnej przesłanki eugenicznej, w całej Polsce odbywają się protesty uliczne, na czele których znajdują się środowiska feministyczne i lewicowe. Jak się okazuje, inicjatorzy protestów mają już plan na niedzielę, a na cel swoich wizyt wzięli kościoły.

zdjęcie ilustracyjne
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Wyrok TK wywołał protesty w wielu miastach w Polsce, w Warszawie manifestacje odbywały się m.in. w okolicy domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Pikietujący co jakiś czas wznosili hasła: "Solidarność naszą bronią", "Hańba" oraz "Sędziowie budują piekło kobiet". Uczestnicy protestu rozwinęli też czarny baner ze słowem: "Wyp...!".

Wśród uczestników protestu nie sposób nie dostrzec środowisk lewicowych i feministycznych, które już przedstawiły dalszy "program" swoich działań. Jak wynika z postu opublikowanego na facebookowym profilu Grupy Stonewall, w weekend celem manifestantów mają być "odwiedziny w kościołach" oraz szeroko pojęte "sabotaże", zaś w poniedziałek - "blokada wszystkiego".

Co stoi za pojęciem "odwiedzin w kościołach"? Grupa Stonewall zamieściła na swoim profilu link do wydarzenia pod hasłem "Słowo na niedzielę" organizowanego m.in. przez Ogólnopolski Strajk Kobiet oraz Fundację Wolność od Religii.

"(...) Wiecie jak się cieszą kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie! Weź nasz banknot, idź do kościoła i wrzuć na tacę! Niech chcesz wchodzić do środka - przyklej plakat na zewnątrz!"

- czytamy na stronie wydarzenia.

Organizatorzy zachęcają, by swoimi "wyczynami" pochwalić się w mediach społecznościowych. "Banknot", o którym mowa w opisie zdarzenia, to grafika, w której wyraźnie wybija się hasło "Wara od kobiet". Plakat przedstawia zaś ukrzyżowaną ciężarną kobietę. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo