Dotychczas Zakład Gospodarki Mieszkaniowej prowadził jeden punkt kasowy przy ul. Armii Polskiej 29, w którym można było opłacać czynsz bez dodatkowych opłat.

Jak wskazał rzecznik, pandemia koronawirusa i coraz większa liczba przypadków zachorowań w mieście spowodowały, że taki punkt może stanowić potencjalne zagrożenie dla mieszkańców, szczególnie osób starszych, bo to głównie one korzystały z tego punktu kasowego.

„Wielu mieszkańców podróżowało do niego z odległych części miasta, ponosząc koszty i narażając się na ryzyko zachorowania. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej postanowił poprawić bezpieczeństwo i komfort mieszkańców i stworzył możliwość dokonywania opłat w większej liczbie punktów. To pozwoli uniknąć ryzyka zakażenia koronawirusem, zarówno w miejscu prowadzenia opłat, jak też w drodze do kasy. Będzie też wygodniejsze, zaoszczędzi czas mieszkańców”

– powiedział Ciepiela.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej porozumiał się w tej sprawie z Pocztą Polską i od 2 listopada br. czynsze można będzie opłacać we wszystkich placówkach pocztowych. Od mieszkańców nie będą pobierane dodatkowe opłaty ani prowizje, te koszty bierze na siebie Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Punkt kasowy przy ul. Armii Polskiej zostanie zamknięty 31 października br.