Czas trudnych decyzji

  

Nie ma złotego środka na rozwiązanie rosnącego problemu zakażeń koronawirusem. Niezależnie od tego, kto rządzi, podjęte działania miałyby zwolenników i wielu przeciwników.

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że dla kierowanego przez niego rządu priorytetem jest zdrowie Polaków i utrzymanie wydolności służby zdrowia. Są jednak obszary, które po wiosennych doświadczeniach nie mogą zostać zamrożone. Wśród nich na pewno są sądy, które w ostrym reżimie sanitarnym powinny nadal funkcjonować. Należałoby jednak zastanowić się, w jaki sposób zminimalizować ryzyko przewlekania się procesów poprzez niestawianie się świadków, oskarżonych lub pozwanych tłumaczących się zagrożeniem epidemią. Innym poważnym problemem jest gospodarka, która po pierwszym lockdownie cały czas dochodzi do siebie. Nie będzie więc w najbliższym czasie łatwych decyzji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts