Wydawany w Barcelonie dziennik “La Vanguardia” twierdzi, że epidemia Covid-19 przyćmiła całkowicie tegoroczny pojedynek Dumy Katalonii z Realem. Gazeta w piątek publikuje wywiad z Gerardem Pique, który potwierdza niezdrową atmosferę w klubie oraz brak zaufania pomiędzy zawodnikami a kierownictwem "Dumy Katalonii". Piłkarz nie ukrywa żalu do włodarzy klubu i nie przebiera w słowach zarzucając nielojalność dyrekcji.

To barbarzyństwo, że władze klubu wydały pieniądze na to, aby nas krytykować

- powiedział kataloński obrońca, zarzucając dyrekcji FC Barcelony, że wynajęła ona spółkę marketingową do szkalowania w mediach społecznościowych dobrego imienia graczy tego klubu, w tym Lionela Messiego.

Media sceptycznie oceniają perspektywę sobotniego występ argentyńskiego napastnika w klasyku. Twierdzą, że konflikt z władzami klubu oraz trudności w jego opuszczeniu mogły przyczynić się do słabszej postawy Messiego w lidze hiszpańskiej. Odnotowują, że w dotychczasowych czterech ligowych spotkaniach zdobył zaledwie jednego gola.

Mecze Barcelony z Realem tworzyły historię futbolu. W sobotnim El Clasico atmosfera będzie specyficzna

Tymczasem dla komentatorów rozgłośni Cadena Ser słaby występ Realu Madryt w środowym pojedynku Ligi Mistrzów, w którym przed własną publicznością uległ Szachtarowi Donieck, może działać motywująco na sobotni przebieg meczu w Barcelonie. Radiowcy spodziewają się, że ekipa ze stolicy będzie chciała się zrehabilitować za blamaż w LE. Snują też prognozy dotyczące ewentualnej porażki “Królewskich”.

Trener Zinedine Zidane na zawsze pozostanie wielką postacią w historii klubu, ale ewentualna porażka z Barceloną oraz słabe występy jego podopiecznych w kolejnych meczach mogą sprawić, że pożegna się niebawem ze swoją posadą

- podsumowała hiszpańska rozgłośnia.