Abp Jędraszewski apeluje do wiernych. "Proszę Was o cierpliwe znoszenie niedogodności"

Abp Marek Jędraszewski zaapelował do wiernych archidiecezji krakowskiej. "W tej sytuacji proszę Was o cierpliwe znoszenie niedogodności i przestrzeganie zaleceń sanitarnych w imię miłości bliźniego, do której wzywa nas Pan Jezus" – napisał w liście Jędraszewski.

Arcybiskup Marek Jędraszewski
Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

List ma być odczytany w kościołach w najbliższą niedzielę.

"Mam świadomość tego, że wielu z Was odczuwa w swych sercach smutek i ból, iż z powodu nowej fali pandemii COVID-19 nie może osobiście wziąć udziału w mszy świętej w parafialnej świątyni"

– napisał metropolita krakowski. "Co więcej, nikt z nas nie wie, jak długo jeszcze będą obowiązywać nałożone przez władze państwowe ograniczenia, które mają na celu zahamowanie rozwoju pandemii koronawirusa i ochronę każdego z nas przed niebezpieczną, powodowaną przez niego chorobą" – dodał.

Abp Jędraszewski podkreślił, że i on przeżywa smutek, nie mogąc uczestniczyć w wielu zaplanowanych od dawna uroczystościach i osobistych spotkaniach z wiernymi.

"W tej sytuacji proszę Was o cierpliwe znoszenie niedogodności i przestrzeganie zaleceń sanitarnych w imię miłości bliźniego, do której wzywa nas Pan Jezus"

– napisał abp Jędraszewski.

Metropolita apeluje do wiernych o to, by jeśli nie mogą pójść w niedzielę do kościoła, uczestniczyli w mszach świętych transmitowanych przez radio, telewizję lub internet, czytali Pismo Święte, odmawiali różaniec i inne modlitwy.

"Z żarliwością i ufnością zanoście je do Boga: za chorych przebywających w szpitalach i w domach, o łaskę możliwie szybkiego ustąpienia pandemii, o dobre zdrowie dla każdej i każdego z nas, o ofiarność i odwagę dla całej służby zdrowia, dla lekarzy i pielęgniarek, którzy ryzykują własnym zdrowiem, a niekiedy i życiem, byśmy mogli szczęśliwie przeżyć ten trudny czas"

– wezwał abp Jędraszewski.

Zaapelował, by nie zapominać o kapłanach, którzy pracują w parafiach i by nieść konkretną pomoc i wsparcie seniorom. Zachęcił do modlitwy za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli - patrona Polski i św. Jana Pawła II, który decyzją watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 5 października stał się patronem Małopolski.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #list #abp Marek Jędraszewski

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo