Kwestia kultury

  

Przy okazji epidemii COVID-19 widać jak na dłoni, jak dużą rolę odgrywają w zarządzaniu państwem kwestie kulturowe. Z koronawirusem dobrze poradziły sobie zarówno demokratyczna Japonia, jak i niedemokratyczne Chiny. Kraje te charakteryzują się zdyscyplinowanymi i nastawionymi na wspólnotę społeczeństwami.

Na drugim biegunie znalazły się demokratyczna Brazylia i niedemokratyczna Wenezuela. Kraje te charakteryzują się mało zdyscyplinowanymi i podzielonymi społeczeństwami. Na naszych oczach upada liberalny mit, że kultura nie ma znaczenia, a liberalny system rządzenia sprawdzi się wszędzie tak samo dobrze. Tym bardziej że najbardziej liberalne kraje na świecie – Stany Zjednoczone i Wielka Brytania – poradziły sobie z epidemią słabo. Zamiast więc słuchać liberałów, lepiej starać się wzorować na Azjatach i ich samodyscyplinie.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts