Narodowy test z odpowiedzialności

  

Z każdym dniem coraz dramatyczniej rośnie liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2, przybywa chorych hospitalizowanych i wymagających specjalistycznej opieki. Niestety rośnie też liczba zgonów. Znam osobiście wiele osób, które bardzo ciężko przechodzą zakażenie koronawirusem. Wśród nich niestety byli też tacy, którzy walkę z chorobą przegrali.

COVID-19 to nie abstrakcja, lecz konkretni ludzi. Musimy mieć świadomość, że dziś wszystko zależy od nas. Żadna władza, żadne rozporządzenia czy ustawy nie zmienią tego, że musimy być odpowiedzialni jedni za drugich. Musimy przestrzegać tego absolutnego minimum, jakim jest noszenie maseczek, zachowywanie dystansu społecznego, a także przestrzeganie bezwzględnej higieny – bo skupiając się na maseczkach, zaczęliśmy nieco zaniedbywać dezynfekowanie rąk. To nie daje stuprocentowego bezpieczeństwa, ale być może komuś uratujemy życie – może ktoś, kogo nie zarazimy, sami nie wiedząc o tym, nie zarazi też swoich bliskich i przyjaciół. To jest wielki test z obywatelskości, wielki test z dojrzałości, który dzisiaj musimy zdać, bez względu na zmęczenie, teorie spiskowe, stres, problemy, jakie nas codziennie spotykają – walczymy po prostu o życie Polaków.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts