Przedsiębiorcy rozczarowani rządem Tuska

Aż 85 proc szefów małych i średnich przedsiębiorstw twierdzi, że rząd nie wspiera ich w prowadzeniu biznesu – informuje "Puls Biznesu".

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Aż 85 proc szefów małych i średnich przedsiębiorstw twierdzi, że rząd nie wspiera ich w prowadzeniu biznesu – informuje "Puls Biznesu".

Po tym jak w 2007 r. Platforma Obywatelska zwyciężyła w wyborach parlamentarnych, tworzony przez nią rząd cieszył się silnym poparciem środowiska przedsiębiorców. Liczono, że liberalna gospodarczo koalicja PO - PSL zlikwiduje bariery biurokratyczne i dzięki ograniczeniu nadmiernych transferów socjalnych obniży podatki.

Po pięciu latach zdecydowana większość przedsiębiorców deklaruje rozczarowanie dokonaniami rządu. Jak wynika z sondażu Keralla Research, 85 proc. małych i średnich przedsiębiorców uważa, że obecny rząd nie wspiera ich w prowadzeniu działalności. Pomoc władz czuje jedynie 10 proc. badanych.

- Obecnie działa w kraju około 40 instytucji publicznych, które wpływają na działalność przedsiębiorstw. Wystarczy, że każda z nich wyda po trzy regulacje rocznie, by zalać przedsiębiorcę 120 nowymi wymogami - przekonuje Cezary Kaźmierczak prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

- Dużym wsparciem dla firm byłoby już nawet to, że rząd przestaje im przeszkadzać - dodaje

 Źródło: Puls Biznesu,PAP,niezalezna.pl

 

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo