Brawa w sanktuarium św. Jana Pawła II! Abp Jędraszewski wyraził uznanie dla sędziów TK

"Wyrażamy wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia" – powiedział dziś metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Po tych słowach w sanktuarium św. Jana Pawła II rozległy się brawa.

abp Marek Jędraszewski
fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

W ten sposób abp Jędraszewski odniósł się on do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, że przepis ustawy o planowaniu rodziny zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Kiedy abp Jędraszewski na początku mszy św. poinformował o decyzji Trybunału Konstytucyjnego, w sanktuarium św. Jana Pawła II rozległy się brawa.

- Trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość podaną właśnie dzisiaj, w obchodzoną przez nas tutaj na Białych Morzach w Krakowie, w sanktuarium św. Jana Pawła II uroczystość. Uroczystość papieża, który pragnął przejść do historii przede wszystkim jako papież rodzin

 – mówił metropolita krakowski.

- Wyrażamy wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia od momentu jego poczęcia do chwili naturalnej śmierci

 – powiedział abp Jędraszewski.

Dodał, że ruch ten do ostatniej chwili był wspomagany wielką modlitwą zanoszoną do Boga. "Bóg Wam zapłać. Bóg zapłać wszystkim za te szlachetne działania" – dodał metropolita krakowski.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#abp Marek Jędraszewski #Trybunał Konstytucyjny #aborcja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo