Polska otwarta dla uchodźców

  

Dziś prawda coraz mniej się liczy, liczą się tzw. narracje. Niestety, im bardziej kłamliwe, tym łatwiej się przebijają. Wszak w internecie najlepiej rozchodzą się fake newsy. Jedną z takich kłamliwych narracji rozpowszechnionych poza Polską (a i w różnych bańkach ideologicznych u nas również) jest to, że jesteśmy krajem bezdusznym, zamkniętym, ksenofobicznym, który nie przyjmuje uchodźców.

Otóż prawdopodobnie Polska przyjmuje najwięcej uchodźców w Europie. Polska jako pierwsza w UE (obok Litwy) szeroko otworzyła się na uchodźców politycznych z Białorusi, którzy tu znajdują warunki do dalszych działań. Zresztą otwarcie Polski na uchodźców z Białorusi to długa historia, wystarczy przypomnieć stypendia im. Konstantego Kalinowskiego dla Białorusinów wyrzuconych z tamtejszych uczelni. Mało się o tym mówi, ale Polska udziela też azylu prześladowanym obywatelom Federacji Rosyjskiej. Również uchodźcom np. z Bliskiego Wschodu, jeżeli są to prawdziwi uchodźcy. Komisja Europejska i wtórujące jej lewicowo-liberalne środowiska na całym świecie nie mają o tym w ogóle pojęcia. Nie dlatego, że nie mają skąd się dowiedzieć, po prostu odmawiają wiedzy na ten temat.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts