Przestępcy giełdowi nie śpią

  

Prokuratura, służby specjalne oraz Komisja Nadzoru Finansowego powinny skuteczniej ścigać przestępców giełdowych manipulujących kursem akcji. W ostatnim czasie przy okazji epidemii koronawirusa doszło do kilkudziesięciu bardzo dziwnych spadków i wzrostów notowań niektórych przedsiębiorstw.

Takie wahania trudno wytłumaczyć racjonalnymi przesłankami. Tym bardziej że niektóre opierały się na zmanipulowanych informacjach przekazywanych do mediów. Często to właśnie artykuły prasowe miały cenotwórczą rolę w przypadku niektórych z tych spółek. Jeśli dodamy do tego, że akcjami przynajmniej jednej z nich obracał wpływowy dziennikarz ekonomiczny, to sprawa robi się bardzo wątpliwa. Dlatego śledczy powinni zakasać rękawy i wyjaśnić te dziwne wydarzenia, na których ktoś zarobił sporo pieniędzy, a ktoś inny – stracił.
 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts