Jak Lewica zagłosuje dziś w Sejmie? Poseł Dyduch o ustawie covidowej: Chciałbym, aby te przepisy poprzeć

Wczoraj posłowie pracowali nad ustawą covidową. Zostanie dziś przyjęta przez posłów i trafi do Senatu? - Ja nie widzę powodów, żeby jej nie popierać - powiedział w programie Michała Rachonia #Jedziemy Marek Dyduch, poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Marek Dyduch
TVP Info/print screen, #Jedziemy

Sejmowa komisja zdrowia pracowała wczoraj nad czterema poselskimi projektami dotyczącymi walki z epidemią. Za wiodący uznała projekt Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie przychylili się m.in. do propozycji Lewicy, by można było odmówić sprzedaży osobom bez masek zakrywających usta i nos.

Dziś Sejm ma uchwalić nowelizację. Redaktor Rachoń zapytał posła SLD o stanowisko w sprawie ustawy covidowej. Czy w tym kształcie, jaki został zaprezentowany w parlamencie Lewica poprze przepisy, które są przedmiotem obrad Sejmu?

Ja osobiście chciałbym, aby tą ustawę poprzeć. Natomiast przed ostatecznym kształtem będziemy głosować po godzinie 9. Jest kilkadziesiąt poprawek. Musimy wiedzieć jaki będzie ostateczny kształt i wtedy się wypowiemy. Na dzisiaj – bardzo byśmy chcieli tę ustawę poprzeć, dlatego, że jest tam wiele zapisów też, któreśmy wnosili i one są korzystne dla służby zdrowia. Ja nie widzę powodów, żeby jej nie popierać. Póki nie zapoznamy się ze wszystkimi poprawkami i z finałem głosowań nad tymi poprawkami, to nie mogę się wypowiedzieć za cały klub. Ale mam nadzieję, że ta ustawa będzie przyjęta

– mówił Marek Dyduch

 

 Źródło: niezalezna.pl

#SLD #Marek Dyduch

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo