We wtorek okazało się, że Serge Gnabry z Bayernu jest zakażony koronawirusem. 25-letni zawodnik czuje się dobrze i został skierowany na izolację, ale nie zagra w najbliższych spotkaniach i pozostanie w domu.

Bawarczycy musieli do godz. 15 przedłożyć negatywne wyniki testów piłkarzy będących w kadrze na spotkanie z Atletico. Mecze mogą się odbywać, gdy zdrowych jest co najmniej 13 zawodników, w tym jeden bramkarz.

Mecz odbędzie się zgodnie z planem

 - powiedział przedstawiciel UEFA, cytowany przez dpa. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

Jak zagra Robert Lewandowski?

Ten sezon przyniesie Robertowi Lewandowskiemu dziesiątą okazję zmierzenia się z najlepszymi w ramach Ligi Mistrzów. Polski napastnik zagrał w niej po raz pierwszy w sezonie / w barwach Borussii Dortmund. Także dla tego klubu startował w kolejnych dwóch edycjach, w tym w fenomenalnym sezonie 2012/13, kiedy w trzynastu meczach aż dziesięć razy pakował piłkę do siatki rywali. Borussia dotarła do finału, gdzie Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski musieli uznać wyższość Bayernu Monachium (porażka 1-2).

Bayernu, do którego właśnie po tym sezonie trafił Lewandowski. Reprezentant Polski z drużyną z Monachium już sześciokrotnie startował w Lidze Mistrzów. Najważniejszy był oczywiście ten ostatni sezon, kiedy Lewandowski został najlepszym strzelcem rozgrywek (aż 15 bramek w 10 meczach!), walnie przyczyniając się do zwycięstwa Bawarczyków. 

Dotychczas Lewandowski czterokrotnie grał przeciwko Atletico Madryt. Dwa z meczów kończyły się zwycięstwem jego drużyny, dwa - porażkami. Zanotował także dwa trafienia do siatki rywali.

2015/16 - półfinał Ligi Mistrzów
Atletico - Bayern 1-0
Bayern - Atleticio 2-1, gol Lewandowskiego

2016/17 - Liga Mistrzów, grupa D
Atletico - Bayern 1-0
Bayern - Atletico 1-0, gol Lewandowskiego