Wojsko pomaga w walce z pandemią

Wojsko Polskie przejmuje punkty pobierania próbek do badań na obecność koronawirusa, dzięki temu personel medyczny będzie mógł mocniej skupić się na pomocy pacjentom - oświadczył w środę szef MON Mariusz Błaszczak.

Twitter @MON_GOV_PL

- "Wojsko Polskie przejmuje punkty pobierania próbek do badań na obecność koronawirusa. Dzięki temu personel medyczny będzie mógł mocniej skupić się na pomocy pacjentom. Dziś żołnierze pobierają próbki w 28 punktach na terenie całej Polski. Działają też 53 mobilne zespoły wymazowe"

- napisał Błaszczak na Twitterze.

Wcześniej Błaszczak informował o odprawie z dowódcami Wojska Polskiego i kadrą kierowniczą resortu, w trakcie której odebrał meldunki na temat zaangażowania żołnierzy w walkę z epidemią koronawirusa.

Resort zdrowia podał w środę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 10 040 osób w całej Polsce - to najwięcej od początku trwania pandemii. Zmarło też 130 kolejnych osób. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce to obecnie 202 tys. 579 osób, z czego 3 tys. 851 zmarło. 

[polecam:https://niezalezna.pl/359075-660-kolejnych-mandatow-za-brak-maseczki

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#MON #Wojsko Polskie #koronawirus #pandemia #epidemia

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo