"O siebie się boją". Premier Morawiecki w Sejmie o obłudzie antymaseczkowców

- Są tacy fałszywi apostołowie antymaseczkowi, którzy wzywają wszystkich do tego, by nie nosić maseczek. Ja powiem tak, widzę ich tutaj, jak czasem nie noszą maseczek, a potem, gdy są w tłumie, to szybko zakładają maseczki. O siebie się boją, a o innych nie troszczą się w takim samym stopniu. Mamy do czynienia z pewnego rodzaju obłudą. Tego nie powinno być - powiedział w Sejmie szef rządu, Mateusz Morawiecki.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Morawiecki podkreślił, że rząd słucha rad ekspertów i poprzez wprowadzane obostrzenia chce doprowadzić do tego, by transmisja koronawirusa - współczynnik R "był odpowiednio mniejszy, niski".

Dlatego - jak mówił - obostrzenia muszą być rygorystycznie przestrzegane. Podkreślił, że policjanci, służby mundurowe prowadzą zdecydowane działania, by egzekwować przepisy. Podkreślił, że służby mundurowe skontrolowały 20 mln razy osoby, które się znajdowały na kwarantannie.

- Państwowa Straż Pożarna, a ostatnio Wojska Obrony Terytorialnej i wojska operacyjne przygotowują sprawną infrastrukturę do testowania, jeszcze większą do pobierania wymazów i to wszystko oznacza również, że wszystkie przepisy (...) mają być rygorystycznie przestrzegane i będą z całą mocą kontrolowane

- oświadczył Morawiecki.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo