Patriotyczny Ruch Obrony Mecenasa

  

Roman Giertych znalazł gorących admiratorów i obrońców po różnych z pozoru stronach naszych sporów ideowo-politycznych. Bronią go i ludzie lewicy, i tzw. liberałowie Europejczycy, i ci odwołujący się do tradycji endeckich – ludzie, którzy na co dzień przekonują nas, że bardzo im ze sobą nie po drodze.

Jednak sytuacje kryzysowe najlepiej pokazują, kto po której jest stronie. Jasne, sam Giertych jest postacią o dość skomplikowanej biografii ideowo-politycznej. Dla niektórych jego dzisiejszych obrońców wciąż najważniejsze jest to, że reaktywował Młodzież Wszechpolską. Ale po pierwsze, to było trzy dekady temu. Po drugie, Roman Giertych już dawno pokazał, że alianse z kompradorskimi, lewicowo-liberalnymi elitami III RP i jego własne interesy są dlań najistotniejsze. Po trzecie wreszcie, ludzie, którzy dziś bronią adwokata rodziny Tusków i wciąż odwołują się do patriotyzmu, powinni jednak wyjaśnić, co przez patriotyzm rozumieją. Wszak zarówno narodowi liberałowie, jak i niemała część platformersów chętnie przekonują, że to właśnie oni są najprawdziwszymi patriotami. Ale jaki z tego pożytek dla Polski – pojmowanej nie jako abstrakcja, ale naród, społeczeństwo i państwo właśnie dziś, tu i teraz?
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts