Z OSTATNIEJ CHWILI

Zmarł Mieczysław Gil, działacz Solidarności, opozycjonista prześladowany w PRL, uczestnik obrad okrągłego stołu, były poseł i senator, b. przewodniczący Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego - IPN • • • Sejm przyjął ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.  • • • Sejm przyjął ustawę zamrażającą częściowo ceny prądu dla gospodarstw domowych w 2023 r.  • • • Sejm uchwalił ustawę znoszącą obligo giełdowe - obowiązek sprzedaży energii elektrycznej przez giełdę. • • •

Czarnek pyta Owsiaka o łóżka z WOŚP, które nie trafią do chorych na Covid-19. „Dlaczego?”

Czy to prawda, że dwa specjalistyczne łóżka bezczynnie stojące w jednym szpitalu wojewódzkim nie mogą być przekazane do drugiego szpitala wojewódzkiego, gdzie służyłyby chorym? Dlaczego? - napisał dziś szef resortu edukacji Przemysław Czarnek odnosząc się do wpisu prezesa WOŚP Jerzego Owsiaka.

zdjęcie ilustracyjne
Fotomag/Gazeta Polska

Prezes WOŚP Jerzy Owsiak napisał w poniedziałek na Facebooku, że nie zgadza się na przeznaczanie łóżek z psychiatrii na walkę z COVID-19. "Dzisiaj otrzymaliśmy prośbę ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, czy oddział ten może na potrzeby walki z COVID-19 przeznaczyć swoje łóżka do innego szpitala w Lublinie. Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie" - oświadczył szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do wpisu Owsiaka odniósł się we wtorek na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. "Czy to prawda Panie @jerzy_owsiak? Dwa specjalistyczne łóżka bezczynnie stojące w jednym szpitalu wojewódzkim nie mogą być przekazane do drugiego szpitala wojewódzkiego, gdzie służyłyby chorym? Dlaczego? Pan też w opozycji?" - napisał Czarnek.

- "Czy to prawda, że dwa specjalistyczne łóżka bezczynnie stojące w jednym szpitalu wojewódzkim nie mogą być przekazane do drugiego szpitala wojewódzkiego, gdzie służyłyby chorym? Dlaczego?"

- zapytał. 

Czy to prawda Panie @jerzy_owsiak ? Dwa specjalistyczne łóżka bezczynnie stojące w jednym szpitalu wojewódzkim nie mogą być przekazane do drugiego szpitala wojewódzkiego, gdzie służyłyby chorym? Dlaczego? Pan też w opozycji? https://t.co/bewuG5X4AL

— Przemysław Czarnek (@CzarnekP) October 20, 2020

Owsiak tłumaczył na Facebooku, że w sytuacji "totalnej zapaści" psychiatrii dziecięcej zakup łóżek przez jego fundację miał być próbą jej przeciwdziałania. "Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego. Wszystkie łóżka są produkcji polskiej i można je kupić w polskich fabrykach" - dodał prezes WOŚP.

Stwierdził, że Fundacja WOŚP przekazała sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 50 mln. Podkreślił, że fundacja nadal jest gotowa pomagać Polakom w czasie epidemii, ale - jak dodał - "nie powinna na dzień dzisiejszy w podstawowych zadaniach zastępować państwa".

 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo