W wydanym komunikacie elbląskie starostwo poinformowało, że starosta Romanowski decyzją powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej przebywa na kwarantannie do 27 października. Samorządowiec, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, czuje się dobrze.

Od wtorku urząd starostwa pozostanie zamknięty i przez najbliższych siedem dni nie będzie przyjmował bezpośrednio interesantów. Mogą oni kontaktować się telefonicznie, mailowo i listownie, a na głównych drzwiach urzędu wywieszono skrzynkę wrzutową.

Wicestarosta elbląski Ryszard Zając powiedział, że niewykluczone, że ten okres może przedłużyć się do końca października. Zapewnił, że poza utrudnieniami związanymi z odwołaniem bezpośredniej obsługi petentów starostwo funkcjonuje normalnie. Naczelnicy wydziałów przygotowują rozeznanie, co do ewentualnego skierowania części pracowników na pracę zdalną.

- Pan starosta Romanowski jest jedyną osobą z urzędu, która przebywa na kwarantannie. Wszyscy pracownicy są na placu boju. Dzisiaj odbyło się posiedzenie zarządu powiatu w formie wideokonferencji

– mówił.

We wtorek w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano kolejnych 166 zakażeń SARS-CoV-2, zmarło pięć osób, a 117 wyzdrowiało.