Od wielu lat gdynianie witali wspólnie nowy rok na plenerowej imprezie organizowanej przez miasto na Skwerze Kościuszki. Choć do 31 grudnia pozostało przeszło 70 dni wiadomo już, że w Gdyni zabawa sylwestrowa nie odbędzie się w takiej formie, jak dotychczas.

"Obecny rok jest wyjątkowy z wielu względów. Rezygnacja z organizacji zabawy sylwestrowej w centrum miasta to decyzja niełatwa, ale w naszym przekonaniu absolutnie słuszna. To niezwykle ważne byśmy zadbali o zdrowie swoje i naszych bliskich. Wierzymy, że ograniczanie kontaktu, czy zachowywanie odpowiedniego dystansu przyniesie oczekiwane skutki i w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się swoją obecnością wokół sylwestrowej sceny"

– powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Jak przypomina naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni Maja Wagner, w poprzednich latach na scenie ustawionej na Skwerze Kościuszki gościli m.in.: Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, XXANAX, Dawid Podsiadło, Organek.

"Impreza ta cieszyła się dużym uznaniem wśród fanów muzyki, którzy zgodnie podkreślają, że dobór artystów był dużym atutem gdyńskiego sylwestra. Niestety w tym roku, w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, zostaliśmy zmuszeni do odwołania miejskiego sylwestra. Niemniej, zespół pracowników Wydziału Kultury pracuje nad alternatywnym programem obchodów, który będzie miał na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców"

– wyjaśniła Wagner.

O tym, w jaki sposób obchodzony będzie tegoroczny Sylwester w Gdyni miasto poinformuje za pośrednictwem strony internetowej www.gdynia.pl i kanałów w mediów społecznościowych.

Z organizacji zabawy sylwestrowej "pod chmurką" zrezygnowały także władze Gdańska. "Ze względu na obecną sytuację impreza sylwestrowa na świeżym powietrzu w tym roku niestety się nie odbędzie" - powiedziała Olimpia Schneider z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.