Inicjatywa „Młodzi Solidarnie”

  

Walka z pandemią wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2 to wielkie wyzwanie, z którym mierzy się cały świat. Polacy wielokrotnie pokazywali, że w obliczu przeciwności losu potrafią się jednoczyć i solidarnie wspierać się nawzajem. Jednak koronawirus wymaga od nas innej solidarności – chcąc z nim skutecznie walczyć, musimy się izolować, by nie narażać osób starszych czy o obniżonej odporności. Dla osób pozostających w izolacji, kwarantannie problemem stają się zwykłe, codzienne czynności: zakupy spożywcze, wizyta w aptece, wyprowadzenie psa czy nawet wyrzucenie śmieci.

Dlatego jako środowisko Forum Młodych PiS ruszamy z ogólnopolską inicjatywą „Młodzi Solidarnie”, w ramach której będziemy budować sieć zaangażowania społecznego w pomoc osobom dotkniętym pandemią COVID-19. Musimy na nowo odtworzyć solidarność społeczną i dyscyplinę, którą wykazaliśmy się kilka miesięcy temu. Za pomocą mediów społecznościowych stworzyliśmy centrum koordynacyjne pomocy osobom na kwarantannie. Za jego pośrednictwem łączeni będą zarówno potrzebujący pomocy, jak i wolontariusze gotowi do jej niesienia. Pandemia nie ma barw politycznych, dlatego liczymy, że w tę inicjatywę zaangażuje się każdy dobry człowiek.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts