Pacjenci czekają na odpowiedź!

  

W krakowskim „Dzienniku Polskim” ukazał się wywiad z dr. Jerzym Friedigerem, chirurgiem, dyrektorem Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie oraz członkiem prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Dr Friediger mówi o problemach, z jakimi borykają się szpitale w czasie pandemii. Jednak okazuje się, że jest wiele szpitali, które dysponują sprzętem i pomieszczeniami, do których można by wstawić łóżka, jednak nie ma nikogo, kto mógłby jednoosobowo podejmować decyzje o przekazywaniu szpitalom nowych obowiązków.

Przypomina, że istniał dodatek za pracę na oddziale zakaźnym dla lekarzy i pielęgniarek, ale znikł i nawet pandemia go nie przywróciła. Mówi, jak przez lata likwidowano oddziały zakaźne, bo okazały się deficytowe, że brakuje pielęgniarek, ale przepisy nie pozwalają dopuścić do łóżek studentów ostatnich lat studiów czy lekarzy stażystów, a nawet starszych lekarzy, którzy stracili prawo wykonywania zawodu, bo przez ostatnie lata nie praktykowali. Okazuje się, że z walki z pandemią zostały wyłączone setki prywatnych szpitali, choć również korzystają ze środków NFZ i dzisiaj świetnie prosperują. Pacjenci zaczynają zadawać pytanie: kiedy to się zmieni?


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts