"Pilnie poszukujemy wolontariuszy lub osób chcących podjąć pracę w naszym szpitalu do opieki nad osobami hospitalizowanymi. Apelujemy do wszystkich, którzy chcieliby i mogą odciążyć personel naszej placówki" – apeluje dyrekcja szpitala wielospecjalistycznego w Suchej Beskidzkiej.

"Znaleźliśmy się w bardzo trudnej dla nas wszystkich rzeczywistości. Sytuacja epidemiczna na terenie naszego powiatu pogarsza się w szybkim tempie. Codziennie, od kilku tygodni, odnotowujemy kolejny wysoki wzrost zachorowań na COVID-19, który niestety dotyka również personel naszej placówki. Absencja personelu medycznego i pomocniczego spowodowana koniecznością odbycia kwarantanny lub izolacji wpływa na liczbę personelu sprawującego opiekę nad pacjentami hospitalizowanymi w naszym zespole. Dotyczy to również pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 i z powodu COVID-19 na Pododdziale Obserwacyjno-Covidowym. Zapotrzebowanie jest ogromne"

– czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej szpitala.

Dyrekcja placówki zaznacza, że znaczącym wsparciem dla szpitala borykającego się z brakiem personelu będą osoby młode, z nieco większą ilością czasu. Szpital zapewnia wolontariuszom przeszkolenie, środki ochrony indywidualnej i ubezpieczenie. Chętne osoby mogą zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej: marketing@zozsuchabeskidzka.pl.