Rafał Majka to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy. 31-latek ma w swoim dorobku między innymi etapowe zwycięstwo w Tour de France, brązowy medal igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro i wygraną w Tour de Pologne 2014. Jako pierwszy Polak w historii stanął na podium wyścigu Vuelta a Espana, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w 2015 roku.

Rafał Majka dołączył do UAE Team Emirates

W UAE Team Emirates Polak będzie partnerem m.in. Słoweńca Tadeja Pogacara, sensacyjnego zwycięzcy tegorocznego Tour de France. Majka - cytowany przez portal "Naszosie.pl" zapowiada:

Bardzo cieszę się z tego, że dostałem tę możliwość w tym punkcie swojej kariery. Będę współpracował z Pogacarem, jeśli będzie taka konieczność, ale będę także szukał szans dla siebie, zawsze wtedy, gdy będzie to możliwe. Gdzie? Wyścigi takie jak Tirreno-Adriatico, Tour de Suisse, a także Vuelta a Espana, w których zawsze udaje mi się odnaleźć dobrą dyspozycję. Nie jestem typowym polskim kolarzem, ponieważ uwielbiam ciepło. Mój wymarzony wynik? Medal mistrzostw świata i kolejny medal w igrzyskach olimpijskich.