Złośliwiec w czasie epidemii. Tusk chciał dokopać rządowi, ale przypomniano mu pewien szczegół

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział dziś, że rząd przygotowuje koncepcję szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim. Od komentarza - złośliwego - nie mógł się powstrzymać Donald Tusk. "Stadionów wystarczy, gorzej z respiratorami, kupili ich mniej, niż zbudowano orlików - napisał były premier. Tuskowi przypomniano co nieco o orlikach.

Donald Tusk
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Dziś poinformowano, że pierwszy tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 powstanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, który odpowiada za koordynację działań w tej kwestii, poinformował, że będzie tam 500 miejsc, w tym 50 OIOM-owych. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał, że przygotowywana jest koncepcja szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim, a w 7 miastach rozpatrywane są już konkretne miejsca.

"Stadionów wystarczy, gorzej z respiratorami. Kupili ich mniej, niż zbudowano Orlików"

- napisał Tusk na Twitterze w kontekście tych informacji.

Internauci nie czekali długo. Przypomnieli coś o zbudowanych boiskach.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 8 tys. 536 osób, zmarło 49 chorych. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 175 tys. 766 osób. Zmarło 3 tys. 573 chorych.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Tusk #koronawirus

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo