Muller potwierdza: Tymczasowy szpital m.in. na Stadionie Narodowym. Operacją pokieruje Dworczyk

"Chciałem potwierdzić, że minister Michał Dworczyk odpowiada za to, aby skoordynować działania z powstaniem tymczasowego szpitala w ramach sal konferencyjnych, jakie są na Stadionie Narodowym" - powiedział Piotr Muller w rozmowie z red. Michałem Rachoniem w TVP Info. Rzecznik rządu przyznał, że obiekty tego typu posłużyć mogą przez tygodnie, a nawet miesiące.

Stadion Narodowy w Warszawie
Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Michał Rachoń zapytał swojego gościa na temat doniesień medialnych o tym, że Stadion Narodowy w Warszawie ma zostać przekształcony w szpital polowy. Ma być według tych informacji rezerwą w trakcie trwającej epidemii koronawirusa.

W kraju zgodnie z przygotowaniami, które czynione były przez ostatnie miesiące, wyznaczone są miejsca, w których w razie potrzeby mogą być tworzone tego typu miejsca. Również szpitale z wykorzystaniem infrastruktury takiej, jak stadiony. Faktycznie, chciałem potwierdzić, że minister  Michał Dworczyk odpowiada za to, aby skoordynować działania z powstaniem tymczasowego szpitala w ramach sal konferencyjnych, jakie są na Stadionie Narodowym. To będzie na ten moment około pięciuset miejsc, z możliwą tlenoterapią również na miejscu, tak, aby zabezpieczyć potrzeby dla osób, które będą potrzebowały hospitalizacji.

- poinformował Piotr Muller.

Prowadzący program zapytał, na jak długi czas zarezerwowana zostanie taka infrastruktura. 

Patrząc na rozwój sytuacji, obawiam się, że to mogą być tygodnie, jak nie miesiące, w których będziemy mieli tę infrastrukturę użytą w kilku miejscach Polski co najmniej po to, aby zabezpieczyć zdrowie i życie Polaków

- powiedział rzecznik rządu.

 

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

#szpitale polowe #Stadion Narodowy #Warszawa #Michał Dworczyk #Jedziemy #Piotr Muller #koronawirus

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo