Koronawirus w Indykpolu AZS Olsztyn. Zakażony Wojciech Żaliński

Zaplanowany na poniedziałek mecz ekstraklasy siatkarzy PGE Skra – Indykpol AZS został odwołany z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem w zespole z Olsztyna. AZS nie zagra także w następny weekend z Jastrzębskim Węglem.

Wojciech Żaliński
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Drużyny z Bełchatowa i Olsztyna miały zmierzyć się w poniedziałek w Bełchatowie w 8. kolejce ekstraklasy. Jak jednak poinformował w sobotę Indykpol AZS, pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV 2 otrzymał Wojciech Żaliński, w związku z czym cała drużyna przejdzie obowiązkową kwarantannę.

- W związku z zasygnalizowaniem przez Wojtka Żalińskiego w piątek podwyższonej temperatury, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn tego samego dnia został przebadany na obecność wirusa SARS-CoV 2. Niestety, wynik testu otrzymany w sobotnie popołudnie był pozytywny. W tym miejscu pragniemy zaznaczyć, że zawodnik wyraził zgodę na podanie do publicznej wiadomości swoich danych osobowych

 – wyjaśniono w komunikacie opublikowanym na stronie olsztyńskiego klubu.

Dodano, że Indykpol AZS poprosił organizatora rozgrywek o przełożenie poniedziałkowego spotkania z PGE Skrą Bełchatów, a także z Jastrzębskim Węglem, z którym miał się zmierzyć we własnej hali w niedzielę 25 października. Nowe terminy obu meczów nie zostały jeszcze ustalone.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Wojciech Żaliński #koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo