Dziś oficjalnie swoją działalność rozpoczął ruch Rafała Trzaskowskiego "Wspólna Polska". Inauguracja ruchu odbyła się bez udziału publiczności i była transmitowana w Internecie. Podczas wydarzenia został zaprezentowany program ruchu m.in. w takich obszarach jak służba zdrowia i edukacja. Wydarzenie przypominało telewizyjny program, w trakcie którego łączono się na żywo z innymi politykami. 

Podczas wydarzenia nie zabrakło wpadek - prezydent Łodzi Hannę Zdanowską przedstawiono jako "Hannę Zdanowicz", a okazało się, że nazwa "Wspólna Polska" była już kiedyś używana przez... Aleksandra Kwaśniewskiego. 

Inauguracja ruchu Trzaskowskiego internautom najbardziej przypomniała... prognozę pogody. Nie brakowało wpisów, w których Rafał Trzaskowski przedstawiany był jako prezenter. 

Pojawiły się nawet domysły, że to być może prognoza pogody w telewizji Kidawa TV, która nadawała w czasach, gdy jako "Prawdziwa Prezydent" występowała jeszcze Małgorzata Kidawa-Błońska. 

Na koniec zajrzyjmy na Twittera. Użytkownicy tego portalu społecznościowego zazwyczaj na bieżąco żywo komentują wydarzenia polityczne. Ruch Trzaskowskiego nie miał tu jednak dobrej passy... Dużo lepiej czytały się wpisy o Romanie Giertychu, Ryszardzie K., niezwykle popularny był też hasztag #ObłudaPlatformy, czy też wspomnienie... rocznicy meczu Anglia-Polska na Wembley z 1973 roku.