(Nie)tykalni są wśród nas

  

Sześć lat temu wraz z Wojciechem Dudzińskim, audytorem śledczym, wydaliśmy książkę „Nietykalni – kulisy polskich prywatyzacji”. Opisaliśmy w niej historie biznesmenów, polityków i ludzi służb, którzy przez lata byli poza zasięgiem wymiaru sprawiedliwości.

W tym czasie uczestniczyli w wielu transakcjach, na których skarb państwa tracił setki milionów złotych. Dzięki pozycji i wpływom pozostawali bezkarni. Jak się okazało, do czasu. Dziś z ławy oskarżonych odpowiadają za korupcję przy polskich prywatyzacjach. Jednak nadal jest w Polsce pewna grupa osób, która uważa, że posiada specjalne przywileje i jest nietykalna. Niewątpliwie tak myślał Roman Giertych. Zapomniał jednak, że prawo powinno być równe dla wszystkich bez względu na status i znajomości. A w przypadku mocnych dowodów gardłowanie o spisku politycznym jest słabej jakości desperackim PR.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts