W sobotę oficjalnie swoją działalność rozpoczął ruch Rafała Trzaskowskiego "Wspólna Polska". Inauguracja ruchu odbyła się bez udziału publiczności i była transmitowana w Internecie. Podczas wydarzenia został zaprezentowany program ruchu m.in. w takich obszarach jak służba zdrowia i edukacja. Przed kilkoma dniami stołeczny włodarz wystąpił również w roli "eksperta od epidemii", punktując działania rządu. Jak wskazał, przygotował zestaw rozwiązań, które skuteczniej powstrzymają koronawirusa.

[polecamhttps://niezalezna.pl/358154-trzaskowski-ekspertem-do-walki-z-covid-19-proponuje-szereg-propozycji-jak-poradzic-sobie-z-epidemia]

W sieci było jednak gorąco nie tylko z tego powodu. W tym samym czasie, gdy Trzaskowski produkował się na inauguracji swojego ruchu, internet szturmem wziął... hasztag #ObłudaPlatformy. Pod tym hasłem pokazywane są dotychczasowe "dokonania" polityków Platformy Obywatelskiej. Rzecznik rządu swój apel do polityków PO o to, by przestali rozprzestrzeniać fałszywe informacje i o to, by nie zajmowali się wyłącznie politycznymi atakami, wystosował na Twitterze.

"Pokażcie jak realizujecie działania i obowiązki w samorządach, gdzie rządzicie. Pokażcie jak współpracujecie, a nie atakujecie"

- napisał Piotr Müller.

To jednak tylko jeden z ponad tysiąca wpisów z hasłem #ObłudaPlatformy. Wypowiadają się politycy szczebla parlamentarnego, samorządowego, nie brakuje również internautów, chcących pokazać swoje wsparcie dla rządu Prawa i Sprawiedliwości, pokazując przy tym bezradność największej partii opozycyjnej.