Z OSTATNIEJ CHWILI

Karolina Naja i Anna Puławska mistrzyniami świata w kajakowej dwójce na 500 m. • • •

Trzaskowskiego (fal)start. Dużo gadania, zero emocji, sporo wpadek

Dziś odbyła się prezentacja nowego ruchu, na czele którego stanął prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. W sieci już nie brakuje pierwszych komentarzy, nie są zbyt pochlebne. Poza tym jeszcze przez konferencją, politycy PiS przypomnieli o stronie ruchtrzaskowskiego.pl...

Twitter.com/Ruch Wspólna Polska (@Wspolna_Polska)

Dziś w sieci odbyła się oficjalna prezentacja nowego ruchu, na którego czele stanął prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowskiego. Początkowo sam Trzaskowski posługiwał się nazwą "Nowa Solidarność", jednak ostatecznie inicjatywa będzie nosić nazwę "Wspólna Polska". Podczas prezentacji pokazali się znani z prezydenckiej kampanii Rafała Trzaskowskiego samorządowcy - Aleksandra Dulkiewicz. Jacek Karnowski czy Jacek Jaśkowiak. Nie brakowało haseł o "byciu razem" i potrzebie zasypywania istniejących podziałów.

Dlatego - jak dodał - powołuje ruch, którego celem jest "określenie dekalogu spraw, na które wszyscy patrzymy tak samo".

- Powołujemy ruch, który chce Polski, w której cel nigdy nie uświęca środków, Polski w której prawo jest fundamentem działania państwa, prawo zawsze jest na pierwszym miejscu, nawet jeżeli stoi w sprzeczności z interesem władzy; Polski, w której każdy ma takie same prawa i obowiązki, niezależnie od narodowości, wyznawanej religii, poglądów politycznej, pochodzenia czy orientacji seksualnej - mówił prezydent Warszawy.

Tymczasem, gdy w internetowej przeglądarce wpiszemy ruchtrzaskowskiego.pl, sprawy prezentują się nieco inaczej. 

Na stronie widzimy Rafała Trzaskowskiego, zadającego sobie pytanie "Jaki by tu zrobić kolejny ruch?", gdy widzimy już cztery inne - ruch ścieków, ruch podwyżek, ruch absurdów i ruch LGBT,  przywołujące niedawne wydarzenia i inicjatywy dziejące się w Warszawie. 

 

 

Ruchtrzaskowskiego.pl powinien trochę odświeżyć pamięć Trzaskowskiemu i przypomnieć o zadaniach, jakie ciążą na nim jako prezydencie stolicy. 

 

Sporo miejsca podczas swojej prezentacji Trzaskowski poświęcił też sprawie koronawirusa i nie obyło się tutaj bez ataku na obecnie rządzących.

Wpisy na profilu Ruchu Wspólna Polska aktywnie retweetował Sławomir Nitras, którego ekscesy i polityczna aktywność raczej z trudem może być kojarzona z ideą "łączenia"...

 

 


Źródło: niezalezna.pl

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo