Jak podkreśla Polska Fundacja Narodowa, jest to już 41. edycja regat na wodach wokół Sycylii. 56 jachtów, w tym "I Love Poland" jako jeden z trzech w klasie Volvo Open 70, będzie konkurować o wieniec laurowy. Trasa regat to 600 mil wokół Sycylii, ale start i meta znajdują się na Malcie. Część załogi to absolwenci szkoleń młodych żeglarzy zapoczątkowanych przez PFN - opisuje gazeta.

W grudniu 2019 r. ruszyła I edycja rekrutacji do projektu szkoleniowego „I Love Poland”. Nadesłanych zostało ponad 430 zgłoszeń, z czego 106 młodych żeglarzy ma ukończony Zintegrowany Kurs Bezpieczeństwa STCW. Kapituła dokonała wyboru finalistów, którzy wzięli udział w bezpłatnym zgrupowaniu szkoleniowym. Dzięki efektom programu szkoleniowego jednostka uczestniczyła w wybranych regatach i zawodach przewidzianych na sezon 2020, z uwzględnieniem pandemii.

"Celem podstawowym programu +I Love Poland+ jest promocja Polski, ale także szkolenie młodych polskich żeglarzy, pasjonatów, którzy jako uczestnicy zawodów regatowych pełnią rolę ambasadorów Polski"

– podkreśla dr Marcin Zarzecki, prezes zarządu PFN, cytowany przez "GPC".

Tegoroczna edycja Rolex Middle Sea Race odbędzie się w reżimie sanitarnym. Załoga jachtu powraca na wodę po przerwie spowodowanej lockdownem.

"Po udanym okresie szkoleń czas na kolejne wyzwania stojące przed całym zespołem +I Love Poland+. Trzymamy kciuki za naszych żeglarzy. Jesteśmy przekonani, że będą godnie reprezentować Polskę na regatach i po raz kolejny staną na podium"

– powiedział Michał Góras, członek zarządu PFN.