Droga przez pustynię

  

Żydzi, gdy zostali wyprowadzeni na pustynię – by wędrować ku Ziemi Obiecanej – często wracali myślami do tego, co było. Już nie umieli radować się tym, co jest, co mają, a zamiast tego szemrali. I nie ma co ukrywać, że my też często tak robimy, narzekamy, tęsknimy za przeszłością, chcemy jej powrotu. Tyle że przeszłości już nie ma, ona nie istnieje, a powrót do niej jest niemożliwy.

Trzeba nauczyć się żyć w tym, co jest obecnie, znaleźć radość w tym, co mamy, i cierpliwie iść dalej. Jeśli rzeczywiście wierzymy w Bożą Opatrzność, to warto pójść za znakomitą radą mistrza Eckharta, który przypomina, jak rozpoznać wolę Bożą. „Niektórzy, gdy im przyjdzie coś uczynić lub znieść, powiadają: gdybym wiedziała, że taka jest wola Boża, chętnie bym to uczynił lub zniósł. Na Boga! Dziwne to pytanie, kiedy chory dowiaduje się, czy jego choroba jest wolą Bożą. Niech będzie pewny, że taka jest wobec niego wola Boża. Podobnie jest z innymi rzeczami” – głosi mistyk. I warto w ten sposób podejść także do ograniczeń, jakie nas teraz spotykają. Nowe są drogi, jakimi Bóg nas prowadzi. Nie wiem i nie zamierzam twierdzić, że wiem dokąd. Ale wiem, że On jest ponad tym i wie, co robi!


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts