Na wojnie z zarazą

  

Już nie tyle: „COVID ante portas”, czyli „zaraza u bram”, co koronawirus wdarł się za mury. W tej wojnie – to może i militarne, ale właściwe określenie – ponosimy straty cięższe niż pół roku temu. Znacznie cięższe. Wówczas zdecydowana większość z nas znała co najwyżej pojedynczych zarażonych.

Dziś jest inaczej: w kręgu moich kolegów i współpracowników zachorowało już parędziesiąt osób, jedna z nich (zaledwie 55-letnia) nie żyje. To nie abstrakcyjna statystyka, to konkretni ludzie. Na szczęście państwo polskie nie zlekceważyło pandemii, jak z początku uczyniły to np. Włochy i Hiszpania. Niestety, zlekceważyli ją niektórzy nasi rodacy. Często z opłakanym skutkiem. Część jakby objadła się szaleju: zaczęli snuć spiskowe teorie: koronawirus to „ściema”, pandemia to byt wirtualny, zatem „precz z maseczkami”. Tylko że ludzie umierający pod respiratorami i ich zrozpaczone rodziny – to był i jest, niestety, real, a nie wirtual. Ta wojna potrwa zapewne długo. Nie lekceważmy zagrożenia. Przede wszystkim trzeba patrzeć na siebie: co zrobić, żeby zmniejszyć liczbę ofiar. To odpowiedzialność służb państwowych, ale też nas wszystkich, społeczeństwa obywatelskiego. Bądźmy odpowiedzialni.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts