Spod serca kap, kap

  

Znana niemiecka polityk Katarina Barley postanowił się podzielić ze światem swoim geopolitycznym pomysłem. Nie jest to przełomowa koncepcja, bowiem Niemka uważa, że trzeba Polskę zagłodzić.

Oczywiście w naszym kraju podniosło się ogromne oburzenie na panią Barley, bo skojarzenia z II wojną światową wszystkim wydało się oczywiste. Nie wiem jednak, czy jest się czym smucić. Pani Barley po prostu wyraziła prawdę, która jest jasna. Jej kraj ma się za wyższą niż Polska cywilizację, która musi nam narzucić swoje wizje tą czy inną przemocą. Polacy jak to Polacy, stosowania żadnej tego typu siły nie lubią, i to niezależnie od tego, czy stosują ją sojusznicy czy wrogowie. Gdy ostatnim razem Niemiec nas głodził, to Polska szmuglowała jedzenie i śpiewała: „Spod serca kap, kap / słonina i schab, / a pociąg mknie jak szalony. / Schaboszczak i kicha / to dobra zagrycha, / pod ławką dwa salcesony”. Przypomnę, że w piosence tej szmugiel żywności nie do końca się udał, żandarmi „zabrali rąbankę, słoninę, kaszankę! Niech weźmie ich jasna cholera!”. I taki będzie właśnie efekt tych wszystkich antypolskich napinek. W naszym kraju stopniowo osłabnie zaufanie do Unii Europejskiej i naszych zachodnich sąsiadów. Dzisiaj Unia przestaje być postrzegana jak ciocia zza oceanu przywożąca dolary, ale raczej taka, która wtrąca się we wszystkie możliwe sprawy od koloru ścian po barwę pościeli. Dlatego ni w ząb nie rozumiem, po co opozycja brnie w ten niemiecki kanał. Taka serwilistyczna postawa sprawi, że nawet najbardziej twardogłowi zwolennicy przestaną się z nimi utożsamiać. A później się zdziwią, jak usłyszą gdzieś na ulicy: „Ja jem chleb na kartki, a ty ciastka jadłeś. Mówisz, że kupiłeś, na pewno ukradłeś!”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts